Ta witryna wykorzystuje pliki cookie, dowiedz się więcej Zgadzam się
>>> Strona główna >>> Studia podyplomowe >>> Bazy danych i analiza danych w systemach Business Intelligence

Bazy danych i analiza danych w systemach Business Intelligence

Podyplomowe Studia Bazy danych i analiza danych w systemach Business Intelligence stanowią odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu wykorzystania zaawansowanych technologii analizy danych w systemach klasy Business Intelligence. Celem kształcenia  jest zapoznanie z najnowszymi elementami technologii związanych z bazami danych i wykorzystaniem danych w procesach analizy oraz technikami zobrazowania jej wyników. Studia przygotowują specjalistów na potrzeby organizacji zajmujących się gromadzeniem i przechowywaniem danych  oraz i analitycznym przetwarzaniem. Specyfiką proponowanego kierunku studiów jest fakt, że obejmują zagadnienia dwóch odrębnych klas specjalistów. Dla specjalistów z dziedziny informatyki stanowią znaczące uzupełnienie i rozszerzenie wiedzy z zakresu baz danych oraz  wiedzę z zakresu analizy danych i aspektów jej wykorzystania a dla analityków biznesowych uzupełniają ich wiedzę z zakresu technik analizy i raportowania oraz dostarczają wiedzę z dziedziny gromadzenia i przetwarzania danych oraz problemów związanych z wydajnością przetwarzania danych do celów analitycznych. Studia  przygotowują do pracy w zespołach interdyscyplinarnych rozwiązujących zagadnienia organizacji centrów danych i wykorzystania technik analizy danych w procesach biznesowych.

Studia adresowane są do pracowników działów informatyki oraz pracowników zajmujących się analizą i raportowaniem zarówno w sektorze publicznym jak i prywatnym.

Organizacja studiów:

Program studiów podyplomowych w specjalności Bazy danych i analiza danych w systemach Business Intelligence obejmuje łącznie 180 godzin dydaktycznych. Zajęcia realizowane w formie hybrydowej: 1/4 zajęć w trybie stacjonarnym, 2/3 w trybie wideokonferencyjnym. Zajęcia na studiach podyplomowych w specjalności Studia Bazy danych i analiza danych w systemach Business Intelligence   prowadzone są w większości w postaci warsztatów, podczas których słuchacze rozwiązują studia przypadków opracowane przez wykładowcę. Dominuje dyskusja oraz wymiana doświadczeń. Zajęcia prowadzą praktycy z dziedziny baz  i hurtowni danych i systemów analitycznych. Warsztaty realizowane będą z wykorzystaniem technologii SQL Server 2016 a  większość wykładowców posiada tytuły MVP z tej dziedziny.

Zajęcia I semestru

Terminy zjazdów:

Lp. Termin zjazdu Forma zajęć
1 5-6 listopada 2016 Stacjonarne WWSI
2 19-20 listopada 2016 wideokonferencje
3 3-4 grudnia 2016 wideokonferencje
4 17-18 grudnia 2016 wideokonferencje
5 14-15 stycznia 2017 wideokonferencje
6 28-29 stycznia 2017 Stacjonarne WWSI

Przejdź do opłat >>

Robocik WWSI