Ta witryna wykorzystuje pliki cookie, dowiedz się więcej Zgadzam się
>>> Strona główna >>> Relacje z rynkiem pracy >>> Korporacyjne programy edukacyjne >>> Microsoft IT Academy

Microsoft IT Academy

Mamy fajne, szlane certyfikaty Microsotu Współpraca Warszawskiej Wyższej Szkoły Informatyki z firmą Microsoft została nawiązana już w roku 1994, zawarciem porozumienia sygnowanego przez władze Policealnego Studium Informatycznego Mila College i ówczesnego Dyrektora Microsoft Polska - Waldemara Sielskiego. Firma Microsoft zaoferowała swoje produkty i materiały dydaktyczne do wykorzystania w trakcie realizacji programów nauczania. Studium gwarantowało odpowiedni poziom merytoryczny szkoleń mający umożliwić jak najszersze wykorzystanie produktów firmy Microsoft przez słuchaczy w przyszłej pracy zawodowej. Absolwenci PSI Mila College otrzymywali dyplomy końcowe z informacją o odbyciu autoryzowanego szkolenia w zakresie określonych produktów firmy Microsoft.


Ten wątek współpracy pojawił się ponownie we wspólnych działaniach Microsoft oraz Warszawskiej Wyższej Szkoły Informatyki w ramach Microsoft IT Academy Program. Uczestnictwo Warszawskiej Wyższej Szkoły Informatyki w tym programie otworzyło szereg nowych możliwości przed studentami Uczelni, między innymi nieograniczony dostęp do informacji o najnowszych technologiach opracowywanych przez firmę, szansę uczestniczenia w międzynarodowych projektach Microsoft służących promowaniu wiedzy z zakresu technologii firmy takich, jak seminaria, konkursy skierowane do najbardziej uzdolnionych studentów.

 

Oferta edukacyjna Uczelni jest na bieżąco wzbogacana o najnowsze wersje produktów firmy Microsoft. Grupa produktów softwarowych Microsoft stanowi bazę programów nauczania na studiach inżynierskich. Firma Microsoft przekazała na potrzeby Uczelni licencje edukacyjne na oprogramowanie MSDNA. Kadra wykładowców odbyła autoryzowane szkolenia z zakresu Microsoft Windows 2003 Serwer oraz szkolenia w zakresie technologii .NET (Programming with C# oraz Visual C# .NET). W ramach programu studiów prowadzone są zajęcia przygotowujące studentów do zdania egzaminu certyfikacyjnego MCP. www.microsoftitacademy.com

Robocik WWSI