Ta witryna wykorzystuje pliki cookie, dowiedz się więcej Zgadzam się
>>> Strona główna >>> Relacje z rynkiem pracy >>> Korporacyjne programy edukacyjne >>> Oracle Academic Initiative

Oracle Academic Initiative

Firma Oracle jest jednym z liderów światowego rynku informatycznego, jeśli chodzi o rozwiązania bazodanowe. Jest liczącym się na rynku producentem oprogramowania do zarządzania informacją. W Polsce Oracle nawiązała współpracę z 300 partnerami, przy współpracy z którymi wdraża systemy informatyczne dla przedsiębiorstw dowolnej branży i wielkości.
W odpowiedzi na olbrzymie zapotrzebowanie na wiedzę o rozwiązaniach i produktach Oracle, firma proponuje uczelniom na całym świecie, a w tym również w Polsce, uczestnictwo w programie Oracle Academic Initiative. W ramach OAI instytucje działające w obszarze edukacji, w szczególności uczelnie wyższe mają możliwość włączenia do swojej oferty edukacyjnej pełnej gamy produktów Oracle na preferencyjnych warunkach. W Polsce program jest realizowany we współpracy z Komitetem Badań Naukowych.
Warszawska Wyższa Szkoła Informatyki w 2003 roku przystąpiła do programu OAI, dzięki czemu obecnie nasi studenci mają dostęp do najnowszych technologii wdrażanych przez Oracle:

  • w procesie edukacyjnym uwzględnione zostały bazy danych ORACLE 9i oraz szereg aplikacji dla projektantów oraz programistów systemów baz danych (z najbardziej popularnych wymienić można choćby narzędzia Designer/2000 czy Developer/2000 Forms, Reports)
  • uczelnia na bieżąco otrzymuje najnowsze wersje oprogramowania oraz korzysta z profesjonalnej pomocy technicznej
  • wykładowcy uczelni systematycznie podnoszą swoje kwalifikacje na specjalistycznych kursach prowadzonych w ośrodku szkoleniowym Oracle Polska, mają również nieograniczony dostęp do autoryzowanych materiałów szkoleniowych, ich wiedza jest regularnie weryfikowana w trakcie egzaminów w autoryzowanych centrach egzaminacyjnych
  • uczelnia posiada stały dostęp do danych oraz dokumentacji dotyczącej oferowanych przez firmę Oracle produktów w ramach Oracle University

Warszawska Wyższa Szkoła Informatyki dysponuje bogatym księgozbiorem fachowym dotyczącym produktów Oracle, wzbogaconym o autorskie opracowania przygotowane przez wykładowców uczelni, studenci otrzymują również materiały edukacyjne, z których mogą korzystać podczas samodzielnej nauki.

Robocik WWSI