>>> Strona główna >>> Archiwum wiadomości >>> Gala wręczenia nagród w rankingu IT Szkoła 2015

Gala wręczenia nagród w rankingu IT Szkoła 2015

2015-10-05 14:14:32

GALA WRĘCZENIA NAGRÓD W RANKINGU IT SZKOŁA 2015

W dniu 2 października 2015 r., podczas Inauguracji roku akademickiego 2015/2016 w Warszawskiej Wyższej Szkole Informatyki odbyła się uroczystość wręczenia nagród w ramach IV edycji ogólnopolskiego oraz wojewódzkiego rankingu IT Szkoła 2015.

Ranking szkół ponadgimnazjalnych IT Szkoła jest sporządzany na podstawie pomiaru aktywności udziału uczniów szkół ponadgimnazjalnych w poszczególnych kategoriach działań programu: kursach dla uczniów, wszechnicy informatycznej stacjonarnej, wszechnicy informatycznej online, konkursach IT, akademickich kołach naukowych oraz we wszechnicy na kołach.

Kryteria oraz wagi pozycjonowania szkół w rankingu IT Szkoła – 2015:

1. Wskaźnik liczby uczniów aktywnych w programie IT Szkoła (20%)
  2. Wskaźnik liczby zrealizowanych kursów, przypadających na jednego ucznia, aktywnego w programie IT Szkoła (20%)
  3. Wskaźnik liczby zrealizowanych wykładów (20%)
  4. Średni wynik uzyskany w szkole z testów po rozwiązaniu testu przy pierwszym „podejściu” (10%)
  5. Średni wynik uzyskany ze wszystkich testów w szkole (10%)
  6. Udział w konkursach  (14%)
  7. Udział w pracach akademickich kół naukowych (5%)
  8. Zgłoszenie szkoły (1%)

Ranking IT Szkoła 2015 znajduje się pod adresem: http://it-szkola.edu.pl/ranking,arch,2015

Poniżej przedstawiamy laureatów IV edycji ogólnopolskiego oraz wojewódzkiego rankingu IT Szkoła 2015, których mieliśmy przyjemność gościć na uroczystej gali wręczenia nagród.

Podczas uroczystości miało też miejsce wręczenie trzech głównych nagród w konkursie Grand IT Test, którego pierwsza edycja zakończyła się przed wakacjami. Laureaci trzech pierwszych miejsc otrzymali tablety firmy SAMSUNG. Gratulujemy!

Zapraszamy do obejrzenia relacji zdjęciowej oraz filmu z wydarzenia:

Nagrodę za zajęcie I miejsca w rankingu ogólnopolskim oraz I miejsca w województwie lubelskim w imieniu III Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie odebrał uczeń – p. Rafał Kloc. Gratulujemy również p. Januszowi Palusowi – nauczycielowi, który koordynuje pracę uczniów szkoły w programie IT Szkoła.

Laureat II miejsca w rankingu ogólnopolskim oraz najlepsza szkoła w województwie pomorskim - IX Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gdyni. Nagrodę w imieniu szkoły odbiera p. Wiesław Niemociński.

Zespół Szkół Agro-Technicznych im. Wincentego Witosa w Ropczycach, który zajął III miejsce w rankingu ogólnopolskim oraz tytuł najlepszej szkoły programu w województwie podkarpackim reprezentowali p. Maciej Matusik i Łukasz Mędrygał – koordynatorzy programu IT Szkoła.

IV miejsce w rankingu ogólnopolskim oraz I miejsce w województwie mazowieckim - Technikum nr 1 w Ostrołęce – w imieniu szkoły nagrodę odebrał p. Władysław Niedźwiecki.

VI miejsce w rankingu ogólnopolskim oraz najlepsza szkoła w programie IT Szkoła w województwie łódzkim - Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa w Skierniewicach. Szkołę na gali reprezentowały p. Joanna Paćkowska i Anna Stopińska.

IX miejsce w rankingu ogólnopolskim oraz I w województwie kujawsko-pomorskim - I Liceum Ogólnokształcące im. Filomatów Ziemi Michałowskiej w Brodnicy. Nagrodę odebrał koordynator programu IT Szkoła – p. Arkadiusz Skalski.

Laureat X miejsca w rankingu ogólnopolskim - II Liceum Ogólnokształcące w Lubartowie. Nagrodę w imieniu szkoły odebrała p. Elżbieta Mizio.

W imieniu laureata I miejsca w rankingu w województwie śląskim - Zespołu Szkół Technicznych w Rybniku nagrodę odebrali p. Tomasz Stadnicki oraz p. Marcin Małolepszy.

Laureat rankingu wojewódzkiego – I miejsce w województwie podlaskim – Zespół Szkół Rolniczych CKP w Białymstoku. Szkołę reprezentowali na uroczystości p. Paweł Ostrowski, p. Adam Gromko oraz p. Andrzej Jabłoński.

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc w konkursie Grand IT Test – edycja 2015: p. Sebastian Toton, p. Dominik Toton, p. Rafał Darłak z Zespołu Szkół Agro-Technicznych im. Wincentego Witosa w Ropczycach.

Wszyscy laureaci, których mieliśmy przyjemność gościć na gali wręczenia nagród rankingu IT Szkoła 2015.