Ta witryna wykorzystuje pliki cookie, dowiedz się więcej Zgadzam się
>>> Strona główna >>> Archiwum wiadomości >>> Ile zarobisz w pierwszej pracy w IT?

Ile zarobisz w pierwszej pracy w IT?

2014-11-24 16:54:52

Połowa informatyków rozpoczynających karierę zawodową w branży IT zarabiała więcej niż 3 250 zł – wynika z raportu „Wynagrodzenia na stanowiskach IT w 2013 roku” wydanego przez Sedlak & Sedlak.

Ile zarobisz w pierwszej pracy w IT?
fot. 123rf


Z obserwacji rynku wynagrodzeń wynika, że informatycy to jeden z najlepiej opłacanych zawodów. Co więcej: popyt na pracowników IT z roku na rok jest coraz większy, nie tylko w samej branży IT, ale również w innych gałęziach gospodarki. Ten fakt sprawia, że osoby, które ukończyły studia informatyczne, nie powinny mieć problemów ze znalezieniem pracy.
Zobacz też: Ile zarabiają programiści Java? 
Spośród osób rozpoczynających karierę zawodową najlepiej opłacani w 2013 roku byli pracownicy zatrudnieni właśnie w IT (mediana wyniosła 3 250 zł). Nowozatrudnieni w telekomunikacji i bankowości zarabiali o około 10% mniej. 
http://www.regiopraca.pl/portal/sites/regiopraca.pl/files/imagecache/655x/images/wwwregiopracapl/2/tabela_1_6.jpg?n7z650
Najlepiej zarabiały osoby zatrudnione w działach programowania (3 570 zł) i wdrożeń (3 500 zł). Z kolei najsłabiej wynagradzani byli informatycy zajmujący się grafiką komputerową (2 500 zł). Widać zatem, że rozpiętość wynagrodzeń jest dość znacząca. 
http://www.regiopraca.pl/portal/sites/regiopraca.pl/files/imagecache/655x/images/wwwregiopracapl/2/tabela_2_3.jpg?n7z655
Przedsiębiorstwa szukają absolwentów kierunków informatycznych, którzy specjalizują się na przykład w projektowaniu stron www czy administrowaniu sieci. Szczególnie doceniani są oczywiście informatycy znający różne języki programowania takie, jak Java, C++ czy Visual Basic. Miesięczne zarobki nie mniejsze od 4 000 zł otrzymywały osoby, które zostały zatrudnione na stanowisku: inżyniera oprogramowania (4 500 zł), programisty Java oraz programisty baz danych (po 4 000 zł). Z kolei wynagrodzenia młodych grafików wyniosły tylko 2 500 zł. 

http://www.regiopraca.pl/portal/rynek-pracy/zarobki/ile-zarobisz-w-pierwszej-pracy-w-it

http://www.regiopraca.pl/portal/sites/regiopraca.pl/files/imagecache/655x/images/wwwregiopracapl/2/wykres_9.jpg?n7z658

Robocik WWSI