Ta witryna wykorzystuje pliki cookie, dowiedz się więcej Zgadzam się
>>> Strona główna >>> Archiwum wiadomości >>> Mazowieckie Dni Technik Satelitarnych

Mazowieckie Dni Technik Satelitarnych

2009-05-21 15:00:00

Mazowieckie Dni Technik Satelitarnych (MDTS) stanowią platformę wymiany wiedzy i doświadczeń regionalnych podmiotów związanych z technologią satelitarną i kosmiczną oraz przedstawicieli administracji publicznej, w obszarze wykorzystania innowacyjnych form technologicznych.
W prace nad organizacją MDTS zostanie zaangażowany także Konwent Informatyków Samorządowych Mazowsza oraz Mazowieckie Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Mazowieckie Dni Technik Satelitarnych to nie tylko przedstawienie rozwiązań technik satelitarnych dla całego regionu, ale również budowanie świadomości społecznej, w kwestii szans na pobudzanie rozwoju gospodarczego, a docelowo podnoszenie standardów i bezpieczeństwo życia mieszkańców regionu.

Udział w wydarzeniach realizowanych w ramach projektu jest bezpłatny. Spotkanie w formie warsztatów będzie stanowić okazję do zapoznania się z technikami satelitarnymi, jako źródłem innowacji dla naszego regionu w takich obszarach jak: rolnictwo, geodezja, zarządzanie kryzysowe, zarządzanie ruchem drogowym oraz paneuropejskim projektem wzywania pomocy eCall. 
Warsztaty mają charakter wydarzeń równoległych i odbywać się będą w okresie 25-29 maja br., dla poszczególnych subregionów: w Sochaczewie (25 maja), w Siedlcach (26 maja), w Pułtusku (27 maja), w Radomiu (28 maja), w Płońsku (29 maja). Szczegóły podziału Mazowsza na subregiony poniżej.

Program Warsztatów
Przegląd możliwości wykorzystania technik satelitarnych z mapą
Szczegółowe informacje pod adresem: www.mdts.pl

Robocik WWSI