Ta witryna wykorzystuje pliki cookie, dowiedz się więcej Zgadzam się
>>> Strona główna >>> Archiwum wiadomości >>> Na sieć - Joomla !

Na sieć - Joomla !

W numerach 2006/12 i 2007/1 PC World Komputer Darek Rzaźnicki przedstawia jak stworzyć własną, rozbudowaną witrynę z możliwością sprzedaży produktów. Jak twierdzi, zaczynał bez znajomości kodu HTML, kaskadowych arkuszy stylów (CSS), PHP i baz SQL.

Ale, jak twierdzi, potrzeba jest matką postępu a bieda matką samouków. Jak za grosze utworzyć od zera serwis WWW i zostać webmasterem bez wykształcenia informatycznego wyjaśnia w kolejnych dwóch numerach czasopisma.

Numer grudniowy przynosi artykuły „WWW dla laików” i „Na sieć – Jomla!”. Pierwszy zwraca uwagę na zasady tworzenia witryny, ustalenie celów, które chce się zrealizować, wybór dostawcy usług hostingowych, tworzenie dla potrzeb testowania lokalnego serwera wirtualnego, wybór domeny i kwestia jej własności, powiązanie domeny z serwerem, na którym ma się znajdować nasza witryna. Drugi z artykułów zajmuje si® instalacją i konfigurowaniem Joomla a także zwiększaniem funkcjonalności za pomocą dodatkowych składników.

W kolejnym styczniowym numerze PC World Komputer Darek Rzeźnicki kontynuuje omawianie możliwości Joomla, projektu open source. Joomla obchodziła niedawno pierwsze urodziny a obecnie przygotowuje premierę wersji 1.5. Zdążyła też zdobyć ogromną popularność. Nadaje się do tworzenia profesjonalnych witryn i administrowania nimi dzięki bogatej ofercie dodatków i rozszerzeń, upowszechnianych między innymi przez Polskie Centrum Joomla i Team Joomla, które zajmują się też polonizacją Joomla.

Na podstawie materiałów z PC World Komputer - grudzień 2007 i styczeń 2007 opracowała Magdalena Hornowska. Artykuł zamieszczony 24.01.2007.

Robocik WWSI