>>> Strona główna >>> Archiwum wiadomości >>> WWSI liderem zaocznych studiów informatycznych

WWSI liderem zaocznych studiów informatycznych

2013-10-16 14:14:05

Warszawska Wyższa Szkoła Informatyki jest liderem studiów zaocznych w Polsce pod względem liczby studentów na kierunku informatyka. Prowadzimy studia zaoczne na trzech poziomach:

• zaoczne / niestacjonarne / studia inżynierskie – 655 studentów
  • zaoczne / niestacjonarne / studia magisterskie – 116 studentów
  • zaoczne / niestacjonarne / studia podyplomowe – 250 studentów

Łącznie na studiach zaocznych w WWSI w roku akademickim 2013/2014 studiuje 1021 studentów, co daje Uczelni zdecydowanie pierwsze miejsce w Polsce pod względem liczby studentów na studiach zaocznych na kierunku informatyka.

Co decyduje o tym, że tak wielu studentów wybiera zaoczny tryb studiów informatycznych w Warszawskiej Wyższej Szkole Informatyki?

1. maksymalnie dogodna, dostosowana do możliwości studentów zaocznych organizacja zajęć dydaktycznych. Zajęcia odbywają się, co dwa tygodnie w piątki (16.15. – 21.00) oraz w soboty i niedziele (8.00-17.00). Patrz: kalendarium roku akademickiego

2. programy studiów inżynierskich, magisterskich i podyplomowych ściśle dostosowane do potrzeb rynku pracy, przygotowane w ścisłej współpracy z czołowymi firmami branży IT, co gwarantuje znalezienie dobrej pracy. Patrz: inżynieria bezpieczeństwa systemów informatycznych

3. szerokie wsparcie procesu kształcenia materiałami i technologiami e-learningowymi oraz jeden z najbogatszych w Warszawie księgozbiorów pozycji z zakresu informatyki, co pozwala na studiowanie poza zajęciami. Studenci są rozliczani z osiągnięć naukowych a nie z obecności na zajęciach. Patrz: Uniwersytet Wirtualny

4. wysoko wykwalifikowana kadra dydaktyczno-naukowa, w skład, której wchodzi wielu informatyków - praktyków (IT biznes partners). Patrz: kadra dydaktyczno-naukowa.

5. szeroka oferta zatrudnienia dla studentów i absolwentów w czasie studiów i po ich ukończeniu. Patrz: akademicka giełda pracy.

6. profesjonalna i przyjazna studentowi obsługa administracyjna, w tym wirtualny dziekanat. Patrz: studencki panel informacyjny.

7. dogodne położenie komunikacyjne Uczelni w centrum Warszawy, z bezpośrednim dojazdem środkami komunikacji miejskiej (w tym metrem) oraz komunikacji podmiejskiej. Patrz: mapa.

8. rozsądne relacje pomiędzy ceną studiów, a bardzo szerokim zakresem oferty podstawowej i uzupełniającej dla studentów i absolwentów, w tym bezpłatnych szkoleń i kursów organizowanych przez czołowe firmy IT wyłącznie dla studentów WWSI – Patrz: CoRe IT Program oraz IT Akademia

9. ceniony i rozpoznawalny przez pracodawców dyplom Warszawskiej Wyższej Szkoły Informatyki, potwierdzony wysokim 16 miejscem w Polsce pod względem innowacyjności w rankingu niepublicznych uczelni magisterskich – Perspektywy 2013. Patrz: WWSI w rankingach.

10. jedna z największych w Polsce społeczności absolwentów studiów informatycznych - 1988 absolwentów studiów inżynierskich, 211 absolwentów studiów magisterskich oraz 985 absolwentów studiów podyplomowych o kierunku informatyka zatrudnionych w większości warszawskich firm branży ICT. Patrz: tematy prac dyplomowych.

Zobacz opinie studentów o Uczelni