Ta witryna wykorzystuje pliki cookie, dowiedz się więcej Zgadzam się
>>> Strona główna >>> Archiwum wiadomości >>> Wyniki konkursu na Blog Studencki 2009

Wyniki konkursu na Blog Studencki 2009

2010-01-21 08:39:29

Trudno było, oj trudno. Jury miało twardy orzech do zgryzienia, oceny blogów były bardzo zróżnicowane, ale oto są: Wyniki konkursu na Blog Studencki 2009.

Jury w składzie:

Maciej Zawadziński - Prezes Brand New Media - przewodniczący Jury

Marcin Szewczyk - redaktor naczelny dlaStudena.pl - wspolorganizatora konkursu

Grzegorz Miłkowski - redaktor naczelny interaktywnie.com

Tomasz Topa- bloger

Marcin Hanke - bloger

Paweł Nowak - bloger

Kasia Ogórek - portal  iWoman

Aleksandra Sztobryn - Brand New Media

Marta Mielczarek - Brand New Media

zadecydowało o przyznaniu nagród następującym  blogom:

W kategorii Kobieta:

1 miejsce - Blog "Kobiety w Islamie"
(http://www.kobietywislamie.blogspot.com/) - za wyjątkowo ciekawą tematykę poruszaną we wpisach, zwracającą uwagę oprawę graficzną, aktywizowanie czytelników i umiejętne wykorzystywanie social mediów.

2 miejsce - Blog "Poradnik sympatyczny"
(http://wroclawiankajedna.blog.pl/) - za humorystyczne podejście do relacji damsko-męskich, umiejętność spojrzenia na świat z przymrużeniem oka, umiejętność zaciekawienia i utrzymania czytelników.

3 miejsce - Blog "Marketing do kobiet"  (http://marketingdokobiet.pl/)
- za niestandardowe podejście do marketingu, umiejętność obserwowania świata i prezentowania tego co ciekawe.

W kategorii IT:

1 miejsce - Blog "WebFan" (http://webfan.pl/) - za przystępne informacje o najważniejszych wydarzeniach i ciekawe podejście do spraw związanych z tematyką internetu.

2 miejsce - Blog "Android Lab" (http://androidlab.pl/) - za bloga, który jest jedną z najlepszych skarbic wiedzy o systemie Android i nietuzinkowy layout.

3 miejsce - Blog "Yagbu"  ( http://yagbu.eu/) - dla studenta informatyki przemysłowej, który o blogowaniu wie prawie wszystko i swoimi uwagami dzieli się ze swoimi użytkownikami.

W kategorii Życie studenckie:

Jury nie przyznało 1 i 2 miejsca.

3 miejsce ex aequo:
Blog "Mosiejczuk.pl" (http://www.mosiejczuk.pl/) - za międzynarodowy charakter bloga oraz zaskakujący sposób przedstawienia pobytu na wymianie studenckiej.

Blog "Szelest Stron" (http://szelest-stron.pl/) - za szeroką tematykę poruszaną na blogu, umiejętność dostrzegania i komentowania aktualnych wydarzeń oraz pasję.

Blog "Porodówka" (http://porodowka.blox.pl/html)- za niestandardową tematykę, obalanie mitów i ukazanie od kuchni szpitalnej rzeczywistości.

Nagrodę specjalną przyznaną przez portal iWoman otrzymuje - Banana Blox (http://banana.blox.pl/html)

Jakie nagrody otrzymają zwycięzcy? Możecie to sprawdzić na tutaj>>

Uważam, że pierwsza edycja naszego konkursu była bardzo udana - mówi Maciej Zawadziński, przewodniczący Jury - Musieliśmy się mocno zastanowić, które blogi nagrodzić. Szczególnie w kategorii Kobiecej i IT poziom był bardzo wysoki i długo zastanawialiśmy się które blogi zwyciężą. Ostatecznie, jeśli idzie o Kategorię Kobiecą, padło na 3 zupełnie różne blog, obracające się wokół bardzo zróżnicowanych tematów, a jednocześnie miłych dla oka i pisanych zajmującym językiem. Tak samo było przy kategorii IT - bardzo wysoki poziom i tym samym bardzo trudny wybór. Zdecydowaliśmy jednak by nagrodzić tych blogerów, którzy mają coś do powiedzenia w branży i nie obraniczają się do informacji o nowościach, ale tworzą treść sami, a co za tym idzie w bardzo wielu przypadkach ich porady i wiadomości stanowią oparcie dla wielu użytkowników. Co do kategorii "Życie Studenckie" oceny jurorów były tak rozbieżne, że zdecydowaliśmy się nie przyznawać pierwszego i drugiego miejsca a równorzędne trzy trzecie nagrody dla najciekawszych blogów.

Kolejna edycja konkursu na Blog Studencki - już 1 października!

Rozważamy stworzenie innych kategorii konkursowych. Blogi są na tyle zróżnicowane, że 3 kategorie to może  trochę za mało. Tym samym mamy nadzieję, że w przyszłym roku zgłosi się więcej chętnych do rywalizacji
- podsumowuje Przewodniczący Jury.

Robocik WWSI